Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

Premis i distincions

Curs

Alumne/es

Premi

Institució

Posició

Curs17-18

1r cicle d’ESO

Problemes a l’esprint

Societat Catalana de Matemàtiques

Marc Marroco

Jocs Florals Catalunya

Generalitat de Catalunya

Finalista

Cristina Correderas

Laia Uyà

Júlia Leyes

Berta Marchan

Paula Felices

Concurs d’Estadística Planter de Sondeigs

Institut d’Estadística de Catalunya

Menció especial

Ainoa Morga

Joan Oliver

Ajuntament de Sabadell

Accèssit

Andrea López

Anna Ramírez

Cristina Correderas

Exporecerca

Magma Recerca

Guanyador Premi Obra social La Caixa

Laura Pinos

Emma Balaguer

Premi de Comunicació Domènec Font

Universitat Pompeu Fabra

Finalistes

Estel Gubianes

Laia Uyà

Paula Blanch

Marcel Mazariegos

Zientzia Azoka

Elhuyar Fundazioa

Guanyadors

Estel Gubianes

Laia Uyà

Paula Blanch

Marcel Mazariegos

Exporecerca

Magma Recerca

Guanyador Premi Societat Catalana de Biologia

Sonia Gago

Maria Marroco

Exporecerca

Magma Recerca

Guanyador Premi Exporecerca VHIR

Sonia Gago

Maria Marroco

Exporecerca

Magma Recerca

Guanyador Accèsit amb Menció d’Honor

Curs16-17

1r cicle d’ESO

Problemes a l’esprint

Societat Catalana de Matemàtiques

Guanyador

Andrea López

Laia Uyà

Exporecerca

Diari Ara

Magma Recerca

Diari Ara

Guanyadores

Andrea López

Laia Uyà

Exporecerca

Obra Social La Caixa

Magma Recerca

Obra Social La Caixa

Guanyadores

Daniel Molinuevo

Olimpíada de Física. Fase Catalana

Societat Catalana de Física

Seleccionat

Daniel Molinuevo

Olimpíada de Física. Fase Espanyola

Societat Catalana de Física

Medalla de Bronze

Daniel Molinuevo

Millors alumnes de Sabadell a les PAU

Ajuntament de Sabadell

Distingit

Daniel Molinuevo

Millors alumnes de Catalunya a les PAU

Generalitat de Catalunya

Distingit

Ivana Piazza

Treball de Recerca

Societat Catalana de Química

Finalista

 

Alexia Córdoba

Premi de Relat Breu en Català

Generalitat de Catalunya

Tercera posició

Curs15-16

Martí Jané

Premi Extraordinari de Batxillerat. Matemàtiques

Generalitat de Catalunya

Guanyador

Martí Jané

Premi Treball de Recerca de la UPF

Universitat Pompeu Fabra

Finalista

Martí Jané

Millors alumnes de Sabadell a les PAU

Ajuntament de Sabadell

Distingit

Martí Jané

Millors alumnes de Catalunya a les PAU

Generalitat de Catalunya

Distingit

Alex Redondo

Irene Haro

Arturo Garcia

Premi  a la Innovació Semillero Científicos Sociales

UAB

Guanyador

Curs14-15

Gerard Pascual

Millors alumnes de Catalunya a les PAU

Generalitat de Catalunya

Distingit

Albert Martínez

Millors alumnes de Catalunya a les PAU

Generalitat de Catalunya

Distingit

Gerard Pascual

Millors alumnes de Sabadell a les PAU

Ajuntament de Sabadell

Distingit

Marti Jané

Cangur

Societat Catalana de Matemàtiques

Premi categoria C

Martí Jané

Concurs de relats de contingut relacionat

amb el món de les matemàtiques

Societat Catalana de Matemàtiques

Guanyador

Curs 13-14

Gerard Pascual

Yago Díaz

Joan Cuscó

Exporecerca

Magma Recerca

3r lloc

Gerard Pascual

Astrid Pascual

Exporecerca

Magma Recerca American Metheorological Society

Guanyadors

Gerard Pascual

Exporecerca

Magma Recerca

Universitat de Yale

Guanyador

Eudald Peig

Cangur

Societat Catalana de Matemàtiques

Premi categoria A

Marti Jané

Cangur

Societat Catalana de Matemàtiques

Premi categoria C

Curs 12-13

Marta Mazuque

Raquel Clapes

Aida Ramirez

Carla Colas

Premi de Recerca Jove

Generalitat de Catalunya

Guanyador

Gerard Pascual

Yago Díaz

Joan Cuscó

Arnau Siscart

 

Google Science Fair

Google

Finalista

Document Actions